Parkiet

PARKIET TRADYCYJNY

Parkiety do niedawna pozostawały najpopularniejszym rodzajem podłogi drewnianej. W porównaniu do desek podłogowych charakteryzują się one mniejszymi rozmiarami. Najczęściej spotykane są deszczułki o grubości 11, 14, 16 lub 22mm, szerokości 60 do 70mm i długości od 300 do 500mm.

Parkiety są wytwarzane zarówno z drewna europejskiego (dąb, dąb czerwony, jesion, akacja, buk, klon, jawor, wiąz) jak i egzotycznego (merbau, jatoba, irocco, sapeli, lapacho, doussie, orzech, wenge). Ponadto, w Polsce popularne są także modyfikacje gatunków europejskich (dąb czarny – wędzony, dąb thermo, dąb bielony, jesion thermo koniak, jesion thermo bursztyn, akacja parzona). Parkiety

Parkiety dzielimy przede wszystkim na wykończenie powierzchni na surowe oraz na gotowe (wykończone). surowe po przyklejeniu do podłoża i odczekaniu dwóch tygodni należy wycyklinować oraz zaszpachlować, a następnie w zależności od preferencji Klienta pokryć kilkukrotnie lakierem lub olejem. Proces cyklinowania usuwa wszystkie różnice wysokościowe pomiędzy pojedynczymi deszczułkami czego efektem jest idealnie równa płaszczyzna podłogi. Parkiety gotowe są pokrywane lakierem bądź olejem już w fabryce. W zależności od producenta deszczułki takie mają wykonaną fazę (minimalne rowki na krawędziach, które podkreślają rozmiar elementu) albo są ostrokrawężne (bez faz). Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie usługę szczotkowania podłogi polegającą na usunięciu miękkich elementów z warstwy wierzchniej. Powierzchnia po takiej obróbce uzyskuje ciekawą strukturę, a ewentualne rysy są mniej widoczne.

Ponadto parkiety dzielimy ze względu na budowę na lite oraz warstwowe. Parkiety lite wykonane są z jednego elementu i charakteryzują się grubszą warstwą ścieralną dzięki czemu mogą być częściej cyklinowane. Parkiety warstwowe są natomiast zdecydowanie mniej podatne na wahania wilgotności i temperatury w pomieszczeniu. Co więcej ze względu na swoją mniejszą grubość sprawdzają się one lepiej na systemach ogrzewania podłogowego.

Każdy rodzaj podłogi posiada swoje zalety i niestety wady. Z tego powodu nasi sprzedawcy chętnie dopasują produkt do Państwa potrzeb.

Nasza firma oferuje parkiety wyłącznie najlepszych i sprawdzonych przez nas producentów krajowych i zagranicznych. Są to m.in: Parkiet Hajnówka, Dąbex, Andrewpol, Jawor parkiet, DLH i Finishparkiet.

Oferta na sprzedaż i montaż parkietów

Wzory i rodzaje parkietów mogą Państwo obejrzeć w naszym salonie zlokalizowanych w Łomży. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Krisbud prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Łomży jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt jak i na usługę.