Panele

Opis produktu – Panele podłogowe

Panele podłogowe pojawiły się na rynku polskim w połowie lat 90-tych. Od początku produkty te cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów. Zapewne wpływ na to miała przystępna cena i bezproblemowa dostępność materiału. Do głównych zalet zaliczamy również prostotę oraz szybkość montażu.

Panele podłogowe są również ciekawe wzorniczo i posiadają bogatą gamę wykończeń. Wzornictwo paneli laminowanych wynika z inspiracji naturalnymi podłogami. Na rynku dostępnych jest wiele paneli podłogowych naśladujących wyglądem parkiet czy deskę, ale także coraz popularniejsze stają się te przypominające płyty kamienne czy kamień (marmur, granit). Panele podobnie jak podłogi naturalne przykuwają wzrok i uwagę użytkowników, stanowiąc tańszą alternatywę.

Producenci paneli laminowanych dążą do tego, żeby oferowane przez nich produkty miały jak najlepszą jakość, a jednocześnie były bardzo proste w użytkowaniu. Jednym z najważniejszych rozwiązań są bezklejowe systemy połączeń, co powoduje łatwość w montażu nawet przez niedoświadczone osoby. Zastosowanie odpowiednich podkładów wyciszających umożliwia zmniejszenie efektu stukotu, który pojawia się podczas chodzenia i jest największą wadą podłóg laminowanych. Nowością na rynku są panele podłogowe, które do spodniej warstwy mają przyklejony podkład wyciszający i nie wymagają one użycia dodatkowego podkładu.

Panele podłogowe składają się z płyty HDF, rysunku oraz warstwy melaniny. Ważne, aby przy wyborze odpowiedniego produktu w warstwie melaniny zawarte były drobinki korundu, czyli materiału, który w skali twardości jest zaraz po diamencie. Zabezpiecza on dodatkowo warstwę wierzchnią przed zarysowaniem oraz zwiększa jej wytrzymałość. Ponadto należy pamiętać, że bardziej istotne niż klasa ścieralności jest gęstość płyty HDF. Aktualnie panele podłogowe dostępne w markecie sklasyfikowane jako AC6 są często mniej odporne na zarysowania niż profesjonalne panele sklasyfikowane jako AC4.

W naszej ofercie posiadamy panele podłogowe wyłącznie najwyższej jakości. Jesteśmy dystrybutorami laminatów marki Swiss Krono, Kaindl, Krono Orginal i Classen.